background

Yenilikçi Teknolojilerimiz

CAD/CAM Sistemleri,

Ölçü maddesi kullanmaya gerek kalmadan, ağız içi tarayıcılar kullanılarak dişlerin ölçüsü artık çok daha kolay alınabilmektedir. Özellikle öğürme refleksinin fazla olduğu kişilerde rahatlıkla kullanılabilmesinin yanında, klasik yöntemler ile üretilen restorasyonlardan çok daha uyumlu ve başarılı bir tedavi seçeneği sunulmaktadır.

Sert ve Yumuşak Doku Lazerleri,

Frenektomi, gingivektomi, gingivoplasti, depigmentasyon gibi birçok işlem klasik cerrahi yöntemlerin yanı sıra sert ve yumuşak doku lazerleri kullanılarak ağrısız ve kanamasız yapılabilmektedir. Bu şekilde operasyon sonrası rahatsızlığın azalması ve hasta konforu arttırılması hedeflenmektedir.

Apex Locater,

Kanal tedavisinde kullanılan, kök kanal boşluğunun uzunluğunu belirlemek için kullanılan bir elektronik cihazdır. Bu cihaz sayesinde röntgen filmi ihtiyacı azalırken aynı zamanda film çekimi ve banyo işlemlerine harcanan zamandan tasarruf edilir. Ayrıca röntgen ışını veriliş açısına bağlı yanlış kanal boyu ölçümlerinin de önüne geçilir.

Endodontik Motor

Kanal tedavisi sırasında kullanılan bir cihazdır. Klasik el ile eğeleme yöntemi olmaksızın, kök kanallarının ideal olarak şekillenmesini ve temizlenmesini sağlar.

Koter

Koter; anestezi altında, acı ve ağrı olmaksızın dişetini kesmeye ve şekillendirmeye yardımcı olur. Temelde yakma prensibi ile çalıştığından, kanamasız ameliyat yapma imkanı tanır.

LOW LEVEL LASER THERAPY NEDİR?

Mitokondrilerin oksijen kullanımını, çalışmasını arttırır ve mitokondrilerin membran potansiyelini arttıran bir enzim olan stokrom oksidaz enzimini low level laser ile uyarılmasıyla mitokondriyal metabolizma artar. Mitokondriyal aktivitenin ve hücresel metabolizmanın bu artışı, vasküler bağışıklık ve lenfatik sistemleri uyarır. Low Level Laser, biyostimülasyon etki yaratarak, uygulanan alanda doku rejenerasyonunu stimüle eder, bölgedeki protein ve nükleik asit sentezi yükselir, kan dolaşımı artarak kandaki oksijenlenme ve glikozlanma hızlanır ve hücre içi metabolizması ve bağışıklık sistemi güçlenir. Güçlü analjezik ve anti-enflamatuar etki, ödem çözücü, spazm önleyici ve giderici, lenfatik dolaşım ve osteoblast arttırıcı, kemik iliğini uyararak kan yapımının arttırılması, yumuşak ve sert dokuda iyileşmeyi hızlandırıcı etkileri vardır.

Diş Beyazlatma Lazeri

Lazer ışığı, beyazlatma jelini aktive eder. Böylece derin lekeler ve renk bozulmaları ortadan kaldırılır.

Periapikal Röntgen

Portatif periapikal röntgen cihazı; belirli bir dişin kök yapısını,diş hastalıklarını ve çürüklerini,çevre dokuların durumunu değerlendirmemizi sağlar. Kemik seviyesi, kist ve apseler kolayca tespit edilir.Ayrıca geleneksel sabit periapikal cihazların aksine, minimal radyasyonla görüntü elde edilir. Cihazın portatif olması da, işlem sırasında hasta ve hekime kolaylık sağlar.